Український народ здавна був одним із найталановитіших у світі. Жага до самостійності й незалежності сприяла збагаченню народної творчості, мистецтва та справжніх українських традицій. Прагнення виживати у важкі часи, стиль життя наших прадідів сприяли виникненню декоративно-ужиткового мистецтва. Речі створювались не лише для естетичного задоволення, адже прикрашаючи оселю, вони мали й практичне застосування.

Декоративно-ужитковим мистецтвом називають види художньої діяльності, продукти яких є водночас і естетичними, і практичними у своєму використанні. Саме такі роботи та суто декоративні речі більш ніж тридцяти майстрів, з різних куточків Полтавщини, представлені сьогодні на виставці.

Тут і решетилівські килими з рослинним орнаментом, мистецтво дереворізьблення – ікони Івана Чеха з м. Хорол, скульптурні композиції Юрія Чеха. Мистецтво лялькарства − роботи Саєнко Тетяни, Свиридюк Наталії, Наталії Дігтяр – художниці, яка не тільки відроджує донедавна ще забуту техніку народного мистецтва – малювання на склі, а й популяризує її.

Художня вишивка – одна з найдавніших і найбільш поширених видів творчості − на виставці представлена колекцією жіночих вишитих блуз і чоловічих сорочок майстрів Полтавщини.

Виставка «Великдень» – своєрідний творчий звіт народних майстрів, присвячений світлому Воскресінню Христовому. Кращі традиції народних ремесел Полтавщини відроджуються, квітнуть і продовжуються.

Виставка працює з 25 квітня по 9 травня.

19 04 25 velykden01

19 04 25 velykden01

19 04 25 velykden01

19 04 25 velykden01