Екскурсія «Скарби землі Гадяцької»

8 червня 2019 року відбулася навчальна екскурсія «Скарби землі Гадяцької» для наукових працівників Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Вона розпочалася з відвідання Гадяцького історико-краєзнавчого музею. За сприяння виконуючої обов’язки директора закладу Наталії Дмитрівни Судакової науковий працівник музею Марія Рахмун провела для полтавців екскурсію, яка продовжилася у залах Музею родини Драгоманових, на території Замкової гори і завершилася у гадяцьких підземеллях.

Наступну зупинку екскурсанти зробили в урочищі «Галочка», складовою частиною якого є «Лесин Гай» – місце розташування садиби родини Косачів. Працівники музею вклонилися пам’яті видатної письменниці Лесі Українки, яка тут жила у 1893-1906 роках. З особливою шаною згадали і її матір Олену Косач-Драгоманову (Пчілку) – визначну громадську діячку, педагога, етнографа, 170-річчя з дня народження якої відзначають у 2019 році.

Далі, після відвідання Центру Хасидизму «Адмор Азакен», шлях екскурсії проліг до с. Плішивець, де науковці оглянули Покровську церкву – пам’ятку архітектури національного значення, єдиний храм, зведений у стилі українського модерну.

На зворотному шляху музейники піднялися на кургани скіфського могильника у с. Броварки – пам’ятки археології національного значення.

gadyach01

gadyach01

gadyach01

gadyach01

gadyach01

gadyach01