У Полтавському краєзнавчому музеї тривають навчання

23 жовтня 2019 року у виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського продовжилися навчання для музейних працівників, організовані Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Департаментом культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

Заняття з тематики сучасних передових технологій у музейній справі провів директор ТОВ «Музейні Системи та Технології», фахівець технічного захисту інформації та побудови структурованих кабельних мереж сертифікований викладач з технологій Microsoft, тренер з музейного менеджменту, фундатор освітнього інтернет-проекту музейників «Музейна Тренінгова Група» Кирило Кобцев (м. Київ).

Спікер торкнувся ряду тем, які обґрунтовують необхідність використання ІТ технологій у музейній практиці. Зокрема йшлося про роль ІТ технологій у забезпеченні реалізації структурними підрозділами музеїв завдань керування, обліку предметів зберігання, здійснення експозиційної діяльності, надання певних послуг тощо. В управлінні сучасним музеєм використовується внутрішньокорпоративна мережа для встановлення оперативної комунікації між підрозділами та окремими співробітниками.

Кирило Кобцев окремо зупинився на розробках, здійснених в Україні для запровадження єдиної системи обліку фондових матеріалів. Спікер підкреслив її відповідність існуючому міжнародному стандарту.

В ході обговорення працівники музеїв Полтавщини цікавилися можливостями використання програмного забезпечення в роботі музейних установ різного підпорядкування, в тому числі роллю профільного міністерства в налагодженні процесів автоматизації в діяльності закладів культури.

До програми третього дня навчань також увійшла презентація Великосорочинського краєзнавчого музею: про відповідні заходи й діючі туристичні маршрути розповіла директор закладу Оксана Ручка.

19 10 23 seminar01

19 10 23 seminar01