27 листопада 2015 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського пройшло відкриття виставки інформаційно-просвітницького проекту «Спротив геноциду», створеного Українським інститутом національної пам'яті спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України з метою ознайомлення громадськості із історичною правдою про голодомор 1932-1933 років в Україні, зокрема про спротив, який чинило українське суспільство, передусім селянство, сталінському тоталітарному режиму у 1920 - на початку 1930 років.

Перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації Юрій Варченко у своєму слові звернув увагу присутніх, що значна частина поданих у проекті документів і фото опубліковані вперше. А завідувач сектором науково-дослідного методичного відділу музею Наталія Сиволап розповіла про аспекти дослідження періоду Голодомору 1932–1933 років на Полтавщині.

Присутні вшанували пам'ять жертв Голодоморів в Україні хвилиною мовчання. Каталоги виставки були передані до бібліотек середніх навчальних закладів обласного центру.