Краєзнавчий музей м. Горішні Плавні здійснив репринтне перевидання рідкісної книги – звіту про дослідження рельєфу, грунтів та геології історичної Кременчуччини. Робота 130 років тому підготовлена в контексті надання звітності Полтавському губернському земству за дослідження ґрунтознавчої експедиції на чолі з професором В. В. Докучаєвим.

 

Оригінал цього видання – вже давно бібліографічна рідкість. Книгу в 1892 році уклав та підготував до друку видатний науковець і філософ, геолог, засновник геохімії, вчення про біосферу і ноосферу, майбутній академік В. І. Вернадський (1863 – 1945). І ось наші горішньоплавнівські колеги поповнили фонд збережених до сьогодні примірників цієї книги.

Репринт виконаний за оригінальним примірником видання, який подарував музею в Горішніх Плавнях директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського – Олександр Борисович Супруненко.

Щиро вітаємо колег! І сподіваємося, що наступного року з'являться ще не менше 50 примірників – вони зовсім не будуть зайвими!

21 11 19 reprint01

21 11 19 reprint02