#ексклюзив_від_фондів
 
Живописне зібрання Музею у 2011 р. збагатилося тематичною картиною «На хуторі біля Диканьки» Михайла Олександровича Онацька (1940 р.н.). Самобутній художник із Полтавщини представник наївного мистецтва, тому його роботи відзначаються особливою поетичністю, душевністю, народною мудрістю та простотою.

Численні художні композиції митець присвятив календарним святам і обрядам: різдвяним, великоднім, купальським, весільним тощо. Автор уміло формує враження, що ми разом із ним беремо участь у процесі творчого пізнання українських традицій.

Картина з музейної колекції виконана чистими теплими барвами. Вона ніби виткана із дитячих спогадів художника, коли він маленьким хлопчиком ходив колядувати, щедрувати або меланкувати на рідному хуторі Хоменки поблизу Диканьки. Кожне свято поміж сільських буднів було особливим часом, що й відобразилося у творчості маляра: образи по-гоголівському колоритні та радісні, пронизані теплом чепурних хатинок і щирими вітаннями.

У полотнах Михайла Онацька навічно знайшли прихисток душі наших предків, для яких художник створив ідеальний світ, очищений від буденності та життєвих негараздів.
 
Підготувала Оксана Сулима – завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів

21 12 16 onacko