Архівна спадщина суверенної України являє собою сукупність сотень тисяч фондів, що зберігаються в системі архівів по всій території країни.
24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України № 1200/98, у якому, зокрема, вказано: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки та культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня».
Фонди Наукового архіву Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського формуються, в основному, із матеріалів польових досліджень, наукових праць співробітників музею, зібраних ними документальних та біографічних матеріалів. На сьогодні в архіві налічується близько 9 тисяч справ з питань краєзнавства, історії, природознавства, етнографії, музейної та пам’яткоохоронної роботи. Матеріалами архіву користуються у своїй науковій і методичній роботі як наукові співробітники музею, так і науковці інших установ, організацій, краєзнавці.
Ми вітаємо із професійним святом усіх колег – працівників архівних установ України – і бажаємо їм творчої наснаги в їх благородній та гідній пошани діяльності. Адже саме завдяки архівам і архівістам, збереженим ними задокументованим фактам, суспільство завжди матиме шанс зберегти своє коріння, дізнатися історичну правду «з перших рук», без викривлень і купюр.

21 12 24 arhiv