Патріарх українського гумору Олександр Іванович Ковінька народився 14 січня 1900 р. у с. Плоске на Полтавщині у селянській родині.
Чого тільки не випало на долю талановитого майстра сміху: наймитування, участь у національно-визвольних змаганнях 1917-1921 рр. (боротьба з денікінцями, полон, вступ до лав Червоної Армії), репресії 1934 р. (засуджений до 10 років таборів, реабілітований лише 1956 р.). Однак ніщо не змогло зламати дух письменника. У пам’яті полтавців Олександр Іванович назавжди залишився щиро усміхненим і привітним.
Перша гумореска «Містки та доріжечки» була опублікована у 1925 р. Відтоді гумористичні оповідання Олександра Івановича постійно з’являлися у журналах та газетах «Плуг», «Червоний шлях», «Червоний перець», «Молодий більшовик», «Всесвіт», «Селянка України» тощо. Перша книга «Індивідуальна техніка» вийшла у 1929 р.
Його оповідання, гуморески та фейлетони з народного життя, озвучені самим автором неквапливою полтавської говіркою, публіка уважно слухала, сміялася з кожного кумедного слова та дотепного вислову. Письменника довго не відпускали зі сцени.
У фондах Музею зберігається комплекс документів О.І. Ковіньки, що висвітлюють його літературну діяльність та добірка творів із дарчими написами автора.
Підготувала Наталія Шумейко - старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу фондів

22 01 15 kovinka