До цього свята науковці готуються заздалегідь, приділяючи особливу увагу організації різнотематичних заходів, запрошують гостей, впроваджують нові форми роботи з відвідувачами.
Традиційно цей День розпочинається з урочистостей поряд з музеєм та покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, до якого долучаються і наші співробітники.
Після дійства всі бажаючі мали можливість завітати до експозиційних залів і оглянути наукові матеріали, що розкривали історичний перебіг подій початку 20-х років ХХ ст. в Україні. «У боротьбі за волю», «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір», «Симон Петлюра. З когорти вождів,» «Полтавщина: шляхами соборності і незалежності України» та інші виставки приваблювали увагу багатьох гостей та заслуговували на їх схвальні відгуки.
Розвиток теми державотворення української нації відтворювали авторські тематичні екскурсії («Полтавщина в Українській революції. Національно-визвольні змагання 1920-1923 років»), презентації нових видань («Полтавщина у роки Української революції 1917-1921рр.» 2018р.) масові заходи (історичний флешмоб «ІV Універсал Центральної Ради» 2018р.), мистецькі проекти («Мій роде-народе, єднаймось у вірі, надії, любові!» 2018р.), інформаційно-просвітницький тур «Полтавський період Симона Петлюри» 2019р.
Особливу увагу науковці завжди приділяють роботі з молоддю. Для учнів полтавських шкіл та студентів учбових закладів неодноразово проводилися патріотичні, навчальні, наукові заходи: «Живи Україно, Соборна, єдина!» 2019 р., «Соборна Україна одна на всіх як оберіг!» 2019 р., «Україна – соборна країна!» 2020 р.
Кожного року молодь із задоволенням залучалася до інтерактивного спілкування. Під час таких зустрічей («Єдність нації-сила народу», «Акт злуки: історія і сучасність», «22 січня 1919 р. в історії Соборної України») учасники і ведучі знаходилися в постійному діалозі, студенти і школярі мали можливість ініціювати обговорення пріоритетних для них питань з означеної теми, висловлювали власні погляди на сучасні державотворчі процеси в Україні.
Незважаючи на карантинні обмеження та ремонтно-реставраційні роботи, що до цього часу тривають у музеї, науковці працюють над вдосконаленням існуючих форм освітньої роботи і опануванням нових підходів з метою популяризації інформації про знаменну дату для нашої держави - 22 січня 2022р.
До наступних зустрічей, шановні відвідувачі!. Нехай щастить кожному в єдиній, соборній країні!
Підготувала: Устименко О.В. – старший науковий співробітник науково-дослідного відділу культурно-освітньої роботи.