8-9 листопада до Дня української писемності та мови науковцями відділу науково-освітньої пропаганди були підготовані й проведені екскурсії та масові заходи, серед яких:

8.11. — «О мово рідна, ти прекрасна!» для учнів 8-х класів Полтавського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського (підготувала та провела молодший науковий співробітник І. С. Болокан);

9.11 — «Звучи, рідна мово!» для учнів 5-х класів Полтавської загальноосвітньої школи № 5 (підготувала та провела молодший науковий співробітник О. С. Сулима).

Діти не лише дізналися про виникнення української мови та писемності, основні віхи її розвитку, але й читали вірші українських поетів та власні, брали участь у різних конкурсах і вікторинах, демонструючи свої знання українського фольклору та літератури. Переможці й учасники були відзначені нагородами. Не залишилися осторонь і вчителі, які взяли активну участь у підготовці та проведенні заходів. Виносимо подяку класному керівнику С. І. Медведєвій (Полтавський багатопрофільний ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського) та вчителю української мови та літератури І. В. Бредун (Полтавська загальноосвітня школа № 5).