17 травня 2017 року на гостинній Чорнухинській землі відбувся семінар-практикум з досвіду роботи Чорнухинського літературно-меморіального музею  Г. С. Сковороди та з нагоди 295-ї річниці від дня народження геніального «філософа серця».

Організаторами семінару виступили Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, сектор культури і туризму Чорнухинської райдержадміністрації, відділ культури і туризму Лубенської райдержадміністрації. Вагому підтримку щодо проведення заходів надали місцеві органи самоуправління Чорнухинського та Лубенського районів.

Серед учасників семінару – директори, науковці музеїв м. Полтава та області, представники управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації і відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому, керівники структурних підрозділів сфери культури райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад.

Заходи розпочалися з привітання на Лубенщинні: учасників семінару щиро зустріли голова Лубенської райдержадміністрації, начальник відділу культури райдержадміністрації, голова Вовчицької сільської ради. Гостей запросили до Вовчицького районного краєзнавчого музею імені І. Саєнка, який раніше діяв на громадських засадах, а сьогодні є комунальним закладом культури. У картинній галереї відвідувачі помилувалися унікальними вишивками місцевих майстринь та роботами художників. Приємним подарунком стали пісні у виконанні молодого таланту – Анастасії Білик з с. Духове.

У Чорнухах, на території літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, учасники семінару вшанували видатного земляка-філософа покладанням квітів до його пам’ятника. Після офіційної частини (виступів голів районної державної адміністрації та районної ради, завідувача сектору культури і туризму Чорнухинської райдержадміністрації, гостей) учасники семінару переглянули театралізоване дійство про дитинство Г. Сковороди, відвідали меморіальну садибу, побували на відкритті нової експозиції літературної частини музейного ансамблю та прослухали оглядову екскурсію. На території комплексу презентували паркову зону «Сад Божественних пісень», де висадили подаровані гостями декоративні рослини. Неповторного народного колориту заходам надавав майстерно виконаний музичний супровід сопілки та бандур.

Також гості Чорнухинського краю із захопленням переглянули виставку творчих робіт митців району та отримали унікальну можливість відвідати Горлову гору, з якої вирушив у незвіданий світ Григорій Савович Сковорода. Учасники семінару не лише милувалися краєвидами околиць селища, а й пройшлися стежками, які колись сходив великий український філософ. Урочистості завершилися покладанням квітів до пам’ятного знаку на Горловій горі та підведенням підсумків семінару-практикуму.

17 05 16 chornuhi01

17 05 16 chornuhi02

17 05 16 chornuhi03