Останній робочий день 2017 року приніс музею особливий подарунок. Оніщенко Людмила Георгіївна безкоштовно передала до музейного зібрання порцеляни й фаянсу чудову вазу для фруктів другої половини ХІХ ст.

Дзеркало та бічні стінки посудини прикрашені сюжетним декольтованим зображенням руїн акрополю в Афінах. Фігурні вінця, ручки й підставку декоровано стилізованим рослинним орнаментом. Зворот підставки містить клейма «ACROPOLIS» та «MANUFACTURED BY ORDER OF STIFFEL BROTHERS. ODESSA». У путівнику ХІХ ст. по м. Одеса згадується англійська родина Стіфелів. Їх будинок, де розміщувався знаменитий «англійський магазин», знаходився на розі вулиць Рішельєвської та Дерибасівської. Торговий дім родини існував із часу заснування міста й був найстаріший в Одесі. Відомо, що фірма братів Стіфелів у середині ХІХ ст. активно співпрацювала з курортом Ореандою, зокрема забезпечувала посудом та іншою продукцією. Це родина згадується також у зв’язку з організацією землеробських з’їздів сільських господарів Новоросійського краю у 1860-х рр.

Ваза належала родині акторів Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Гравій Юрію Захаровичу (1917 – 1997) та Оніщенко Ларисі Вікторівні (1926 р. н.).

Музей висловлює щиру вдячність за поповнення фондового зібрання чудовим раритетом.

17 12 31 vaza ACROPOLIS» та «MANUFACTURED BY ORDER OF STIFFEL BROTHERS. ODESSA»

17 12 31 vaza ACROPOLIS» та «MANUFACTURED BY ORDER OF STIFFEL BROTHERS. ODESSA»