Про відділ

Відділ, як окремий структурний підрозділ музею, створено у 30-ті роки XX століття. Проте ще з 1908 року була введена посада хранителя, який фактично здійснював фондову роботу. Першим хранителем став К. В. Мощенко – відомий український історик, етнограф, краєзнавець. У різні роки у відділі працювали: знана дослідниця археології Полтавщини Г. О. Сидоренко, провідні фахівці музею В. Ф. Самуйло, С. П. Устименко, К. В. Родінова, М. С. Васевич, К. Б. Фесик.

Сучасний науково-дослідний відділ фондів – основний структурний підрозділ музею, який забезпечує облік, зберігання та наукове вивчення фондових колекцій. Основний фонд музею на 01 січня 2019 року нараховує близько 220 тис. музейних предметів, що розподілені на 28 груп зберігання. Найбільші за кількістю предметів – «Природа», «Кераміка, скло», «Документи», «Археологія», «Нумізматика». Науково-допоміжний фонд становить понад 20 тис. одиниць. Облік нових надходжень та роботу з фондово-обліковою документацією проводить сектор обліку.

Створені окремі фонди видатних вчених, письменників, художників, краєзнавців, життя і діяльність яких пов'язані з Полтавщиною: В. Вернадського, М. Гавриленка, О. Селюченко, М. Китриша, Н. Бабенко, П. Ротача та ін.

Постійно працює фондово-закупівельна комісія, яка здійснює експертизу культурної цінності усіх предметів, що надходять до музейного фонду. Формування останнього відбувається не лише завдяки безкоштовному передаванню предметів пересічними громадянами, громадськими організаціями та об’єднаннями, а і шляхом закупівлі. Лише за останні п’ять років музеєм закуплено понад 150 експонатів, що поповнили природничі, етнографічні, живописні збірки музею.

Одним із основних напрямків роботи відділу є реставрація та консервація музейних предметів. Більше тридцяти років триває співпраця музею з Харківською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Активну реставраційну діяльність проводять і художники-реставратори музею. Постійно діє реставраційна рада музею.

Основні напрямки роботи відділу:

  • облік та зберігання музейних предметів;
  • наукова інвентаризація нових надходжень;
  • складання та ведення наукових каталогів та картотек;
  • проведенням наукових досліджень у рамках наукових тем;
  • оцінка стану зберігання музейних предметів, їх консервація та реставрація;
  • пошук музейних цінностей, втрачених в роки Другої світової війни;
  • експертиза культурних цінностей, заявлених до вивезення за межі України;
  • підбір, передавання та документальний супровід експонатів для виставок в музеї та за його межами;
  • робота консультаційно-методичного центру для надання фахової допомоги з питань фондової роботи музейним закладам області.

Контактний телефон відділу: (0532) 56-49-83.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.