Про відділ

Науково-дослідний відділ музеєзнавства має цікаву історію. Створений у 1965 році як центр методичної роботи, на який покладалася величезна місія – організації музеїв на теренах Полтавщини.

У різні роки відділ очолювали відомі історики, краєзнавці: Немчин С.М., Височина Л.Д., Андрієць В.А., Сидоренко М.П., які внесли величезний вклад в розбудову музеїв області. У кінці ХХ століття кількість музеїв на території Полтавщини становила близько 600, що стали осередками вивчення і збереження історії та культури краю.

Завдяки копіткій праці науковців у відділі зберігається інформаційний архів про створені музеї, науково-методична документація, бібліотека краєзнавчої та методичної літератури.

У продовження традицій музейного будівництва, наукові працівники відділу в сьогоденних соціально-економічних умовах забезпечують збереження музейної мережі й насамперед музейних колекцій, приведення експозицій до вимог сучасної концепції з розкриттям реальної історії краю та здійснюють підготовку методичних матеріалів і рекомендацій музеям області. Крім того, вивчають, узагальнюють і поширюють досвід роботи музеїв через інформаційно-консультативний центр, який створений у 2017 році.