Наукова робота

Основними напрямками діяльності науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії є глибоке й всебічне вивчення політичної історії України та області, національної і регіональної економіки, соціальної та гуманітарної політики на всіх етапах розвитку суспільства у ХХ-ХХІ століттях; збір, дослідження та систематизація матеріалів з вищеназваних тем; дослідження діяльності видатних земляків та їх внеску у загальносвітову історію та культуру, виявлення нових імен, побудова нових експозицій і виставок.
Науково-дослідний експозиційний відділ новітньої історії формує фонд про полтавців – учасників АТО та ООС на Сході України, щоб зберегти пам'ять про наших героїв.

Клочко В.В.

У 2015-2019 роках розроблено наукові концепції та побудовано експозиції «Полтавщина в Українській революції. Національно-визвольні змагання 1920-1923 рр.» та «Українське «розстріляне відродження».
Розроблено наукові концепції та побудовано стаціонарні літературні виставки «Чорнобривці Володимира Малика», «Народ мій є! Народ мій завжди буде!» (до 80-річчя від дня народження поета-«шістдесятника» Василя Симоненка) та «Світло його зорі» (до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара).
Згідно з постановою Верховної Ради України від 17.01.2017 про встановлення Дня українського добровольця побудовано виставку «Якщо не я, то хто». У 2018 році побудовано виставку «Вони були першими».
У 2020 році буде завершена експозиція «Полтавщина в 30-х роках ХХ ст. Голодомор 1932-1933 років. Політичні репресії».
Спільно з ТРК «Лтава» (режисер Л. Ткаченко) знято телевізійні екскурсії «Ми пам’ятаємо тебе, Афганістан», «Техногенна катастрофа ХХ ст. Полтавці – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС», «Національні меншини Полтавщини», «І буде він Собором височіти» (Олесь Гончар і Полтавщина).