Заходи

До Дня Соборності України 22 січня 2019 р. в музеї було презентовано виставку «Символ твоєї свободи», створеної науковцями українського інституту національної пам’яті. Організацію виставки та її інформаційний супровід забезпечили наукові співробітники науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії.
22 січня 2019 р. до 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для представників громадськості та ЗМІ було проведено інформаційно-просвітницький тур «Полтавський період Симона Петлюри». Інформаційне наповнення туру та шляхові коментарі підготувала старший науковий співробітник науково-дослідного відділу новітньої історії музею Н. Кузьменко.
До Дня Соборності працівниками музею проведено навчально-виховний захід «22 січня 1919 р. в історії соборної України». Важливою складовою частиною заходу стала тематична екскурсія по виставці «Полтавщина: шляхами соборності і незалежності України» (проводила О. Вільховик). Експозиційні матеріали виставки ознайомили молодь з видатними земляками, які віддали значну частину свого життя і творчих зусиль на боротьбу за створення єдиної і незалежної України.
14 лютого 2019 р. у музеї відбувся круглий стіл «Афганістан: поразка чи перемога?». Організували захід ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» та Полтавська обласна організація «Українська спілка ветеранів Афганістану» спільно з відділом новітньої історії. Відбулася презентація книга начальника хірургічного відділення Кандагарського військового госпіталю підполковника медичної служби Михайла Михайловича Шика (1939-2001) «Афганістан очима хірурга».
4 квітня 2019 р. у залі № 22 музею науковими співробітниками відділу новітньої історії було проведено презентацію інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки «Донбас»: переPROчитання образу» підготовленої науковцями Українського інституту національної пам'яті.
24 травня 2019 р. у рамках відзначення 140-річчя з дня народження Симона Петлюри та 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. науковими співробітниками відділу новітньої історії було забезпечено організацію проведення наукової конференції «Полтавська Петлюріана: Дев’яті Петлюрівські читання».
У переддень Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського науковими співробітниками відділу новітньої історії було проведено презентацію виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», підготовлена науковцями Українського інституту національної пам’яті у співпраці з архівними установами України.
22 серпня 2019 р. у залі № 17 музею науковими співробітниками відділу новітньої історії було забезпечено організацію проведення презентації збірки «Полтавська Петлюріана – 8» з матеріалами 9 Петлюрівських наукових читань, які відбулися 24 травня 2019 р.
29 серпня 2019 р. в музеї відбувся захід під назвою «Іловайська трагедія: спогади бійців 8-ї автомобільної санітарної роти». Його учасниками були військові АТО, родичі загиблих воїнів, представники ЗМІ, небайдужі полтавці. З вступним словом до присутніх звернулася організатор зустрічі, старший науковий співробітник відділу новітньої історії О. Вільховик. Вона окреслила мету заходу, його зв’язок із подіями серпня 2014 року, відомими як Іловайська трагедія.
2 вересня 2019 р. для учнів 10 класу Полтавської гімназії № 17 відділом був проведений тематичний захід «Громадянин і держава в українській системі координат», присвячений початку нового навчального року. Під час заходу обговорили проблеми взаємовідносин громадянина і держави, місця громадянина в сучасній Україні, громадянської відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.
21 листопада 2019 р. у залі № 22 музею пройшов обласний патріотичний захід «Полтавці на обороні Свободи і Гідності України», присвячений Дню Гідності і Свободи, підготовлений і проведений науковими співробітниками відділу новітньої історії. Присутні вшанували пам'ять загиблих – учасників Революції Гідності, військових дій на Сході України.