Наукова робота

Музейні матеріали дають невичерпні можливості для втілення освітніх та культурних завдань. З метою поглиблення, систематизації та узагальнення знань молодого покоління з історії, природи та культури рідного краю відділ освітньої роботи впроваджує в життя довготермінові програми: «Музей – вузу», «Музей – школі», «Музей – дітям». У рамках  програм «Музей – вузу» та «Музей – школі» відділ організовує Дні школи та вузу в музеї, народознавчі уроки та уроки-спілкування, брейн-ринги, вікторини на краєзнавчу тематику. Для вихованців дитячих садочків міста пропонується цикл пізнавальних заходів «Люби і знай свій рідний край».

Науково-дослідний відділ освітньої роботи традиційно проводить: Новорічні та Різдвяні ранки, Свято дитинства, Свято рідної мови, масові заходи до Дня Українського козацтва, Дня Соборності України, Дня пам'яті Небесної сотні, Дзвони скорботи до Дня Чорнобильської катастрофи, заходи-реквієми та виховні уроки до Дня пам’яті жертв репресій та голодоморів.

Для дорослих і дітей працює також «Музична вітальня», яка знайомить бажаючих з кращими зразками творів світової та української класики, сучасних композиторів.

Серед нових форм роботи відділу – впровадження інтерактивних, театралізованих виховних і наукових заходів та екскурсій з використанням аудіо-візуальних технічних засобів, проведення конкурсів, творчих зустрічей з юними талантами та майстрами сцени, тематичних вечорів «Славетні мої земляки».

Працівники відділу беруть участь у науково-практичних конференціях, наукових читаннях, інших наукових заходах, здійснюють наукові дослідження і роботу по опрацюванню нових надходжень до фондової колекції.

Активна співпраця з представниками преси, радіомовлення, телебачення надає змогу співробітникам відділу проводити активну освітню роботу, розкриваючи багатогранність музейної діяльності, новітні напрямки її розвитку.

Науково-дослідний відділ освітньої роботи здійснює облік (щомісячно, щоквартально) масових заходів, екскурсій, лекцій, виставок та облік кількості відвідувачів музею за певний період

Контактний телефон відділу: (0532) 56-23-28.