Наукова робота

Основними напрямками діяльності науково-дослідного відділу освітньої роботи є: організація та проведення екскурсійного обслуговування відвідувачів музею, проведення лекцій, наукових консультацій, планування тематичних, оглядових екскурсій, складання графіків їх проведення, проведення різних масових заходів, пов'язаних з музеєм, пропаганда діяльності музею в різних науково-освітніх закладах з метою якнайбільшого залучення відвідувачів різних вікових категорій до музею. Науково-дослідний відділ освітньої роботи веде облік (щомісячно, щоквартально) масових заходів, екскурсій, лекцій, виставок та здійснює облік кількості відвідувачів музею за певний період.

Науково-дослідний відділ освітньої роботи традиційно проводить: Новорічні та Різдвяні ранки, Свято дитинства, Свято рідної мови, масові заходи до Дня Українського козацтва, Дня Соборності України, Дня пам'яті Небесної сотні, Дзвони скорботи до Дня Чорнобильської катастрофи, уроки живої пам'яті до Дня визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників.

У музеї проводяться «Дні  школи», «Дні села», «Дні підприємства».

При музеї працює «Музична вітальня», де пропагуються кращі зразки творів світової класики та сучасних композиторів.

Серед нових форм роботи відділу – проведення конкурсів, творчих зустрічей з юними талантами та майстрами сцени, тематичних вечорів «Моє рідне село» та «Славетні мої земляки».

Музейні матеріали дають невичерпні можливості для втілення освітніх та культурних завдань. З метою поглиблення, систематизації та узагальнення знань молодого покоління з історії, природи та етнографії рідного краю відділ науково-освітньої пропаганди впроваджує в життя довготермінові програми: «Музей – вузу», «Музей – школі», «Музей – дітям». У рамках  програм «Музей – вузу» та «Музей – школі» відділ організовує Дні школи та вузу в музеї, проводить масові заходи з використанням аудіо-візуальних технічних засобів, народознавчі уроки та уроки-спілкування, театралізовані дійства, брейн-ринги, вікторини на краєзнавчу тематику. Для вихованців дитячих садочків міста пропонується цикл пізнавальних заходів «Люби і знай свій рідний край».

Працівники відділу здійснюють наукову роботу по опрацюванню нових надходжень, ведуть наукові дослідження: «Розвиток театрального мистецтва (на базі театру ляльок у 2009-2012 рр.)» (Л. С. Бойко).