Про відділ

Посаду реставратора Полтавський краєзнавчий музей отримав вперше в 1959 році. На цій посаді майже шість років пропрацював реставратор Є. І. Мячин. З 1965 року розпочав діяльність реставратора О. А. Бібіков. В цьому ж році в музеї з'явилася посада старшого художника, на якій більше 25 років працював Ю. М. Шум. З 1976 року роботу реставратора розпочав опановувати М. С. Березовий, який в 1989 році став завідувачем сектору реставрації музею. Вже в наступному році сектор реставрації став відділом. З різних причин не затрималися реставраторами в музеї А. Ф. Гайдай, який працював з 1993 по 1999 рік, Р. А. Стеблій – з 2000 по 2003 рік.

Зараз в музеї активно працює реставратором Т. Г. Клименко, яка свою діяльність розпочала ще в 1989 році, доробок якої вже давно перетнув тисячну межу.

В останні роки співробітники музею значно активізували свою виставкову діяльність як в музеї, та і за його межами, що потребувало нових конструктивних рішень для посилення образності та ефективності виставок. Крім того, бурхлива виставкова діяльність науковців вимагала від художників певної досвідченості та оперативності. З 2006 року відділ отримав свою сучасну назву – відділ реставрації та дизайну. Його очолив художник-експозиціонер В. І. Побоков.

Не залишається поза увагою відділу створення постійно діючих виставок. Так, в співпраці з науковцями, були створені експозиції в залах 16, 17, 18. Зі згоди адміністрації до експозиційних робіт були залучені працівники музею М. І. Кудря, О. Л. Подрезов, С. І. Чухлєб.

Музей – це живий організм, який постійно вимагає доповнень, змін, реекспозицій тощо. Але в планах відділу є й більш глобальні завдання, з якими Полтавський краєзнавчий музей невдовзі радо ознайомить відвідувачів.