22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту злуки цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Виставка приурочена поборникам єдиної України та створена з метою вшанування боротьби за Незалежність і Соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття.
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
Тут визначною є постать В. Г. Кричевського – українського художника, архітектора, графіка, засновника української професійної університетської архітектурної та художньої освіти, творця українського архітектурного модерну.
Розробку державних символів Української Народної Республіки: великий і малий герби, проєкти великої та малої Державних печаток і ратифікаційних грамот голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський доручив саме Василю Кричевському. У березні 1918 року Центральна Рада затвердила зображення герба авторства відомого художника – Тризуб князя Володимира Великого, обрамлений оливковим вінком.
Тризуб у накресленні Василя Кричевського увійшов основною складовою у Малий герб сучасної України. Він символізує тривалість і спадкоємність традицій нашої держави.
Ще однією визначною постаттю української державності, представленою на виставці, є уродженець Полтави Симон Петлюра – державний і громадсько-політичний діяч, журналіст, літературний і театральний критик, Головний Отаман військ Української Народної Республіки.
Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.
Сьогодні Україна продовжує боротьбу за Незалежність і Соборність. Тому Соборність залишається на порядку денному національних завдань. Віримо в перемогу Воїнів України та наближаємо її разом.
Ознайомитися з експозицією виставки можна у Полтавському музеї авіації і космонавтики з 17 січня 2023 року по 17 лютого 2023 року.

23 01 17 pobornyky