Події у музеї

Іграшка — це двері у світ фантазії та творчості, і діти Щербанівського ліцею та гімназії № 7 переконалися в цьому на власному досвіді!

25 06 11 igrashka01

Цьогорічною складовою Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є виставка «Як ми пам'ятаємо» від проєкту LAB: DOCU/СИНТЕЗ × Архів Війни. Ця виставка — результат міждисциплінарної мистецької лабораторії, яка досліджує особисту й колективну пам'ять через роботи, створені на основі документальних матеріалів.

 25 06 11 vr film07

Музейне зібрання складає близько 500 жіночих, чоловічих і дитячих сорочок. У них шитво знайшло своє найширше застосування. Концентрувалося воно у жіночих сорочках на уставці, рукавах та пелені, в чоловічих – на манишці, комірі та манжетах. Рукава в жіночій сорочці вишивали широкі, а нижній край їх, як і комір, збирали та вшивали у вузеньку чохлу. Сорочки відзначалися ніжною гамою, побудованою на поєднанні м’яких пастельних кольорів з усіма відтінками блакитного, вохристого, ледь зеленкуватого, сірого кольору.

 25 06 10 sorochka01

4 червня, відзначають Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, в Україні – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України.

 25 06 04 dity01

3 червня 2025 року музейники провели етнографічний інтерактивний захід «Світ іграшки» для вихованців пришкільного табору Абазівської школи. Учасники поринули у різнобарвний світ глиняної іграшки у час перегляду виставкової експозиції із екскурсійним супроводом.

 25 06 03 igrashka01

Сьогодні своє 65-річчя відзначає Віктор Анатолійович Вергунов – видатний вчений-аграрій, історик аграрної науки, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААНУ, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН (Київ).

25 06 03 vergunov01

«Маючи друзів, вважай, що ти володієш скарбами», – так навчав відомий любомудр Григорій Сковорода.

В особі Миколи Кульчинського наш Музей знайшов доброго друга, який постійно поповнює колекцію оригінальними предметами. Цього разу голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» передав до фондів 24 та 25 книги Просвітницької книгозбірні – «Три літа» та «Світло, що завжди з нами».

25 06 02 kulchinskiy

Сьогодні у фокусі – «Відроджені реліквії: здобутки реставраторів музейних закладів Полтавщини».

 25 06 01 relikvii01

Сьогодні – 75-річний ювілей визначного українського історика та археолога-медієвіста, доктора історичних наук, професора, члена-кореспондента НАН України — Олександра Петровича Моці.

25 05 31 moca01

Серед зразків вогнепальної зброї в експозиції «Скарбниця» Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського привертають увагу багатоствольні пістолети револьверного типу, так звані бундельревольвери, що мали популярність у ХІХ столітті як зброя для самозахисту. Бундельревольвери обладнані декількома зібраними у блок стволами. Стволи обертали, закріплювали навпроти ударно-спускового механізму та з кожного по черзі здійснювали постріл.

 25 05 30 pistol

Вознесіння Господнє — одне з ключових свят християнської традиції, що має велике значення для віруючих по всьому світу. Воно символізує піднесення Ісуса Христа на небеса після Його воскресіння і є важливим моментом у літургійному календарі. Це свято вшановується на 40-й день після Великодня, а тому його дата змінюється щороку. Зокрема, у 2025 році святкування припадає на 29 травня.

25 05 29 voskr