Події у музеї
У християнській іконографії розрізняють два основних сюжети Святої Трійці: старозавітний і новозавітний. Перший відтворює богословську концепцію єдності трьох іпостасей Триєдиного Бога, який з’явився в світ в образі трьох ангелів та одночасно виступає як символ єднання всього людства в дусі любові та взаєморозуміння.
Детальніше:Сюжети Святої Трійці на дерев’яних іконах музейної збірки.
Виставка "Скарби" — результат проєкту "КУТ 772: Архітектурно-мистецька дослідна резиденція", який розглядає креативні традиційні знання громад, котрі практикуються на відстані 772 км на Тернопільщині та Харківщині (у Збаразькій та Краснокутській громадах).
Детальніше:Виключна нагода відвідати наш музей (!) — Виставка "Кут 772.СКАРБИ"
Сьогодні подвірʼя нашого музею відвідали начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін та його перший заступник Богдан Корольчук.
Минає 112 років від дня народження лубенської письменниці, авторки багатьох поетичних та прозових творів Надії Костянтинівни Хоменко.
Сьогодні ми згадуємо всіх тих, хто загинув у боротьбі за Україну та її незалежність. 29 серпня 2014 року — трагічний день виходу українських солдатів із оточення під Ілловайськом, коли росія вкотре показала свій цинізм та ігнорування законів війни. Із 2019 року на державному рівні цей день відзначено як День пам'яті загиблих захисників України.
Закликаємо стишитися і згадати жертву, яку наш народ щоденно віддає за свою свободу.
Кожен захисник і кожна захисниця своєї Батьківщини — герої.
Усім, полеглим у боротьбі, — честь!
Слава Україні!
Сьогодні, 29 серпня на подвір’ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся захід присвячений Дню пам’яті захисників України.
У цей день ми вшановуємо воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
28 серпня дендропарк Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відвідали дружини Захисників України. Гості познайомилися із представниками дендрофлори, звернули увагу на особливості їх морфології, етимології та використання, а також розглянули цікаві факти з життя рослин. Захід пройшов у рамках співпраці музею з волонтерською організацією «ПолтавськийБатальйон Небайдужих».
Всупереч злу ми продовжуємо роботу. Цього літа ми музейні будні були повні людей. Саме тому #фотоспогад_сезону насамперед про них і для них — наших відвідувачів, колег, друзів.
Чільне місце у мамологічній збірці Полтавського краєзначого музею імені Василя Кричевського займають сільськогосподарські тварини, які представлені опудалами, шкурками та тушками окремих порід свійських ссавців. Серед них певний інтерес представляють опудало барана та смушки овець сокільської породи. До 2021 р. ці експонати були представлені у розділі «Тваринництво» експозиції відділу природи музею. Опудало барана було виготовлене у 1962 р. реставратором музею Є.І. Мячіним і таксидермістом П.І. Куріптою з шкури тварини вирощеної у радгоспі «Передовик» Кишеньківського р-ну (згодом Кобеляцького, нині Полтавського району). Того ж року в Кишеньківській заготконторі музей придбав смушки овець сокільської породи чорного, сірого та темно-сірого кольорів.