2 травня 2023 року виповнюється 85 років з дня народження відомого полтавського вченого, кандидата історичних наук, доцента Віктора Яковича Ревегука.
Він народився у с. Малі Будищі Гадяцького р-ну в 1938 році. Навчався у місцевій семирічній школі та Гадяцькій середній школі № 2, яку закінчив у 1956 році. Виробничий стаж для вступу до вищого навчального закладу заробив, два роки працюючи кочегаром в Гадяцькому клінічному санаторії Міністерства оборони СРСР.
У 1958 році вступив на історико-філологічний факультет Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка, який успішно закінчив у 1963 році. Згодом два роки працював за призначенням у Білогірському професійно-технічному училищі № 3 Кримської області та шість років – вихователем у школі-інтернаті в рідному Гадячі (1965—1967 рр.), а ще товарознавцем із книжкової справи відділу книжкової торгівлі Полтавської облспоживспілки (1967—1978 рр.), і старшим лаборантом кафедри марксизму-ленінізму в Полтавській філії Львівського торгово-економічного інституту.
З 1971 року навчався в аспірантурі при кафедрі історії УРСР Харківського державного університету під науковим керівництвом доктора історичних наук, професора І. К. Рибалка, де у 1975 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему «Донецько-Криворізька республіка». Із вересня 1975 року Віктор Якович працював на кафедрі історії України Полтавського державного педагогічного інституту імені В. Г. Короленка спочатку асистентом, пізніше старшим викладачем, потім — доцентом. У наукових дослідженнях особливу увагу приділяв питанням новітньої історії України, зокрема 1920-1940-х років.
На початку 1990-х років з ініціативи голови Полтавського обласного відділення товариства «Україна і світ» В. М. Кошової виникла ідея створення в Полтаві громадської культурно-просвітницької організації Університету українознавчих студій імені В. Г. Кричевського. Його засновниками також виступили Полтавський краєзнавчий музей, місцева «Просвіта» та мале підприємство «Засвіт». Очолити його (бути ректором на громадських засадах) запросили Віктора Ревегука.
З 1997 року полтавський науковець — член історичного клубу «Холодний Яр», метою діяльності якого були дослідження боротьби українського народу за побудову Української держави, відновлення історичної справедливості до борців за Українську державу, увічнення їхнього подвигу, відновлення відчуття національної честі та гідності українського народу.
27 грудня 2019 року Віктор Якович Ревегук пішов у інші світи.

23 05 02 reveguk 85