Життєвий шлях талановитого митця-різьбяра розпочався 29 вересня 1924 року на Полтавщині, у с. Яцини, у селянській родині. Перший досвід роботи із деревом Михайло отримав від батька, який майстрував скрипки. Згодом хлопець захопився вирізуванням маленьких дерев’яних фігурок.

У «голодному» 1933 році родина Коргунів переселилась у м. Запоріжжя. У 1942 році Михайло разом із тисячами українців потрапив на примусові роботи у Німеччину, де до закінчення Другої світової війни залишався у таборі «Ост арбайтер». Після 1945 року М. Коргун прийняв рішення не повертатись до СРСР і залишився у Німеччині. Серед переселенців він знайшов різьбярів, продовжив навчатися роботі з деревом, удосконалював майстерність. Найбільше юнака приваблювала дерев’яна скульптура, саме вона переважала серед його ранніх творів. Швидко прийшло визнання – вже у 1947 році на мистецькій виставці, організованій міжнародною організацією у справах біженців при ООН у м. Амберг (Німеччина), Михайло здобув престижне друге місце.

Далі на життєвому шляху юнака була зустріч із Марійкою Боднар, з якою вони стали на весільний рушник у 1948 році. Згодом Михайло продовжив навчання у Франції, пізніше молода родина емігрувала у США та оселилась у м. Трой (штат Нью-Йорк). Усі наступні роки життя майстер вивчав українське народне мистецтво, удосконалював майстерність, спробував себе у живописі, театральних декораціях, писанкарстві. Та робота із деревом завжди залишалась на першому місці. Михайло Коргун винайшов свій неповторний стиль оформлення найрізноманітніших виробів із дерева. Його вази, тарелі, декоративні пласти стали окрасами багатьох музейних та приватних колекцій. 1989 року Михайло Коргун отримав престижну нагороду «Національна спадщина Америки». А ще – в усі часи зберігав любов до рідної землі, пропагував українську культурну спадщину, навчав молоде покоління.

На початку 1990-х років відбулось «повернення» митця в Україну. Творчі поїздки українськими містами, виставки, спілкування із земляками відкрили нові обрії мистецтва. У 1993 році пан Михайло побував у Полтаві, а у Полтавському краєзнавчому музеї працювала виставка чудових різьблених виробів майстра.

У 1993 році Михайло Коргун набув членства у Спілці майстрів народного мистецтва України, у 1998 році – прийнятий до Спілки художників України. З нагоди 10-ї річниці Незалежності України митець був удостоєний звання Заслужений майстер народної творчості України.

16 листопада 2016 року Михайло Коргун пішов у засвіти.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського зберігаються подаровані митцем різьблені твори, зразки малярства, афіші виставок, вітальні листівки. З нагоди 100-літнього ювілею пана Михайла нами заплановано провести ретроспективну виставку, покликану познайомити відвідувачів із його творчістю та віддати шану справжньому сину України.

24 01 15 korbun

Підготувала Тамара Кондратенко – головна зберігачка фондів