У Полтаві відзначили 100-річчя з дня народження видатного ботаніка, міколога, уродженця Полтавщини Ростислава Васильовича Ганжі (1924-2008).

Захід організований з ініціативи та у співпраці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського та Полтавського відділення Українського ботанічного товариства. Про важливість пошани дослідника та науковий доробок вченого у бібліотечному фонді наголосила директорка Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського Надія Влезько. З нагоди вікопомної дати науковці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського підготували виставку «Багатогранний талант дослідника», з основними розділами та цікавими експонатами якої присутніх ознайомила завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу природи Олена Шиян. Тимчасову експозицію прикрашали фотовідбитки, наукові праці, рукописи, унікальні малюнки грибів, які Ростислав Ганжа виконав власноруч.

Учасниками вшанування світлої пам’яті дослідника стали рідні, близькі, колеги та колишні студенти Ростислава Васильовича. Захід підтримали представники Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА, науковці Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського державного аграрного університету, фахівці з Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, краєзнавці, музейники, бібліотекарі. Модератором заходу виступив голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, добрий друг Ростислава Ганжі, доцент Полтавського державного аграрного університету Віктор Самородов. До присутніх через аудіоповідомлення звернулася дружина Ростислава Васильовича — Ніна Костянтинівна, яка з об'єктивних причин не змогла бути присутньою на заході.

Неймовірне враження на учасників дійства справив перегляд фільму про Ростислава Ганжу та спогади його авторки − кандидатки біологічних наук, проректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка − Людмили Гомлі. Про наукові здобутки на царині мікології розповіла Ірина Беседіна. Теплими спогадами з присутніми поділилися доктор біологічних наук Світлана Гапон, кандидат біологічних наук Валерій Буйдін, кандидат геолого-мінералогічних наук Віктор Закалюжний. У відеоповідомленні про улюбленого викладача згадувала випускниця природничого факультету 1964 року Валентина Кравченко (Васевич).

Атмосфера вдячності, неймовірного суму та щирості почуттів до ювіляра панувала в залі. Світла пам'ять про видатного земляка житиме у спогадах рідних, близьких, колег, наукових доробках, а також в експонатах, які музейники дбайливо зберігають та активно популяризують. А по справжньому «оживає» пам’ять у таких заходах, актуальність і потреба яких з кожним роком лише зростає. Адже людина не помирає по справжньому, поки вона незабута!

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01

24 01 23 ganja01