Продовж століть знаходимо підтвердження того, що послідовна й наполеглива праця окремих майстрів нищила байдужі міжнародні кордони, коли йшлося про визнання України чи досягнення її синів та дочок.

Одним із таких прикладів є різьблені праці Михайла Коргуна, уродженця Полтавщини, який більшу частину життя працював у м. Трой, США. Протягом багатьох років його вправні руки створювали сотні творів мистецтва, що виводили крок за кроком наші традиційні техніки й орнаменти на світову арену.

В основі його творчого методу – неглибокий рельєф і геометричний малюнок, надріз, стругання та інкрустація. Поряд із віртуозно виготовленим різьбленим посудом, створював пан Михайло й чудові писанки із курячих, гусячих та голубиних яєць. Орнаменти на них виконані так же детально й тонко, як і на творах із дерева. Часто майстер поєднував писанкарство з любим його серцю дереворізьбленням, виготовляючи до писанок фігурні дерев'яні підставки.

Тривалий час він був неодмінним учасником великодніх ярмарок у м. Вотервіль штату Нью-Йорк, де разом із іншими майстрами-українцями представляв свої тематичні роботи.

У зібранні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського зберігається шість писанок, виготовлених із курячих та гусячих яєць у 1980-1990-ті рр. та подарованих музею автором.

24 04 25 korgun01

24 04 25 korgun01

24 04 25 korgun01

24 04 25 korgun01

24 04 25 korgun01

Підготувала Наталія Кондратенко, завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів