Нещодавно до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського завітала полтавка Олена Кашперська. З повідомлень у соціальних мережах нам було відомо, що вона займається впорядкуванням спогадів про свого чоловіка – режисера, актора, педагога, заслуженого артиста України (1973 р.) Віталія Кашперського (1936-2021 рр.). Зібрані нею матеріали сформувалися у книгу «Віталій Кашперський: «Щастя мені дали сім'я і театр» (Камянець-Подільський, 2024), на презентацію якої, що відбудеться 24 червня 2024 р. о 17.00 у приміщенні Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка, пані Олена щиро запрошує.

У пам'ять про Віталія Степановича пані Олена, на прохання музейників, підібрала документи та особисті речі свого чоловіка для передачі до фондової колекції музею. Це і фотографії В.С. Кашперського різних років, і документи про фахову освіту, і посвідчення члена Українського театрального товариства, і численні грамоти. Особливу увагу викликає трудова книжка з позначками про довгий трудовий шлях Віталія Степановича, адже ще у 1967 р. він приїхав до Полтави, щоб працювати режисером у Полтавському українському музично-драматичному театрі імені Гоголя, де обіймав посади режисера-постановника та головного режисера до 1996 р., з перервою у 1986-1989 рр., коли він був головним режисером Полтавського обласного театру ляльок. Серед переданих до музею речей – знаменита ткана стрічка-краватка, яку Віталій Кашперський одягав на сцену, читаючи твори Тараса Шевченка.

А скільки теплих слів про Вчителя залишили учні Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка, де В. Кашперський викладав у 1998-2014 рр.! Вони теж назавжди будуть збережені у Музеї.

Ми вдячні Олені Кашперській, що вона вирішила ці реліквії передати до музейної колекції. А книга про Віталія Степановича Кашперського розкриє нам не лише сторінки його біографії, але й розкаже про мистецьке життя нашого краю.

24 06 21 kasp01

24 06 21 kasp01

24 06 21 kasp01

#Дарунки #Спадщина