Відзначаючи День державності, ще раз хочеться оглянути шлях, що пройшла Україна, і зрозуміти завдяки чому тут, попри все, відродилася  держава. У чому особливість українського шляху і що треба робити далі. І чи вистоїть держава зараз, чи не зімнуть її ворожі обставини, як було вже не раз в історії.
Чи взагалі потрібна нам держава?
І мабуть все ж потрібна. Не лише тому, що багато поколінь українців жили з мрією про неї. На існуванні держави тримається наш Всесвіт, наші мрії і надії  на майбутнє.
У лютому 2022 всім треба було зробити вибір і слідувати йому. І коли вже вибрав залишитися, то будуй своє життя згідно цьому. У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського багато що змінилося з того часу. Але незмінними залишилися головні цілі і завдання. Серед них - збереження і збагачення музейної фондової колекції, що кожного року поповнюється більш ніж на 1000 одиниць збереження. Виставка, що розпочала свою роботу 15 липня 2024 р., саме і присвячена новим надходженням до музейного зібрання.
Серед пріоритетних напрямків збиральницькоїроботи – матеріали, присвячені нашим захисникам. На виставці представлений комплекс світлин, документів та особистих речей молодшого сержанта ЗСУ Дмитра Юденка (1986-2023), переданих його дружиною Тетяною.
У 2022 році відзначали 300 років з дня народження Григорія Сковороди. Окрасою сьогоднішньої виставки є триптих про життя філософа, подарований музею його авторкою Катериною Ткаченко. Поруч – філателістичні матеріали, випущені до ювілею.
Взагалі за останні роки Укрпошта випустила чимало філателії, деякі зразки якої розміщенні на виставці. Поштові служби іноземних країн теж випустили чимало продукції на підтримку України. На виставці можна побачити експонати з Ізраїлю, Республіки Нігер та Люксембургу.
Ми щиро вдячні нашим краянам, що продовжують поповнювати музей цікавими раритетами. На виставці – вишиті рушники, барвисті хустки, верхній жіночий одяг початку 20 ст.
Також тут розміщенні експонати, поверненні до «активного» музейного життя нашими реставраторами. Це й археологічні предмети, вироби з кераміки і металу. Вони обов’язково прикрасять повоєнну експозицію музею.
Особливу увагу на виставці викликає реконструкція одягу дівчини із заможної родини 18 ст. Це робота Ніко Лапунова (1981-2024) – талановитого актора, театрального режисера, художника, модельєра, сценографа, сороковини якого припадають на ці дні.
Виставка буде працювати до 26 серпня 2024 р.

24 07 15 z vitoyyu01

24 07 15 z vitoyyu01

24 07 15 z vitoyyu01

24 07 15 z vitoyyu01