23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора. За офіційною версією, саме 23 серпня 1991 року група народних депутатів занесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради. Тоді ж було проведено освячення Національного прапора священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив'язаний Указ Президента України № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Зараз цей прапор як реліквія урочисто зберігається під склом у музеї ВРУ.

Згідно зі статтею 20 Конституції країни Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів – є державним символом України.
Символіка – своєрідна візитна картка країни, її розпізнавальні знаки. Це невід'ємні елементи суверенної держави, уособлення державного суверенітету, верховенства та незалежності влади. Звідсіля стає зрозуміло чому у радянський час республіки-складові СРСР довгий період фактично не мали державної символіки, точніше, їх прапори були майже тотожними: червоний із золотими схрещеннями серпа і молота, супроводженими ініціалами назви республіки російською або національною мовами.
Українська РСР отримала новий, відмінний від інших прапор першою у 1949 році (інші республіки – 1951-1954 роках), після прийняття у 1947 році постанови Президії Верховної Ради СРСР, де рекомендувалося союзним республікам прийняти нові державні прапори, засновані на прапорі СРСР. Можливо, це пов’язано з активною боротьбою УПА за державну незалежність України, де продовжував ясніти жовто-синій стяг. Або, можливо, – зі статусом УРСР як країни-засновниці ООН, а отже з необхідністю періодично демонструвати її хоч якусь автономність (проте Білоруська РСР з аналогічним статусом отримала новий прапор лише у 1951 році).
Схожі один на один домінуванням червоного кольору прапори союзних республік найчастіше виставлялися під час урочистостей, причому повним комплектом. Як держаний використовували повністю червоний союзний прапор.
Поєднання жовтого і синього більше відчувалося у народі як заборонений, «неправильний», небезпечний, але саме український символ. І його поновлений у період незалежності державний статус не викликав особливих заперечень.

Цікавий для полтавців факт: на морському торговельному судні український прапор був уперше піднятий 12 лютого 1992 року в іспанському порту Валенсія за ініціативою капітана теплохода «Кременчук» (Чорноморське морське пароплавство) В'ячеслава Кисловського.

Боцман із двох сигнальних прапорів зшив синьо-жовтий прапор, який і був урочисто піднятий над судном.
Зараз синьо-жовтий прапор є дійсно державним і народним символом України. Він ясніє над державними установами, на одязі захисників, в узорах наших вишиванок, в оберегах, які майструють наші діти. Під ним перемагають наші спортсмени. Це символ нашого минулого, сучасного і майбутнього.

24 08 23 prapor