Минає 112 років від дня народження лубенської письменниці, авторки багатьох поетичних та прозових творів Надії Костянтинівни Хоменко.

Народилася 30 серпня 1912 року у Києві. У 1927 році родина переїхала на Полтавщину. Батько був інженером-будівельником. Дитинство пройшло в мальовничих селах над Сулою: в Пізниках, Хорошках, в м. Лубни. Перші вірші були надруковані в 1930 році в газеті «Червона Лубенщина» і Харківському журналі «Молодняк». Навчалась у Київському та Лубенському педагогічних інститутах. Деякий час працювала вчителькою в с. Шершнівка на Лубенщині. Була літпрацівником у редакціях газет «Червона Лубенщина», «Ударник». Під час війни перебувала на Уралі в Челябінській області. В 1944 році повернулась, відновила роботу в редакції газети «Червона Лубенщина», тепер вона називалась «Ленінська зоря». В 1949 році письменниця була прийнята в Спілку письменників СРСР, також вона була членом Полтавського відділення Спілки письменників України. Маючи невгамовну натуру, Надія Хоменко багато мандрувала та певно лубенський край був для неї найкращим, тут їй добре жилося та плідно працювалося. Володимир Малик, свого часу, згадував її як доброзичливу і делікатну людину й щиру особистість, яка своїм дзвінким голосом зачаровувала співрозмовника.

В зібранні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського зберігається добірка книжкових видань літературних творів полтавки Надії Хоменко: поезії «Джерело радості», «Невидима скрипка», оповідання «Мужність», «Альфа центавра», «Кумачеве слово», з дарчими надписами письменниці: «Полтавському музею від автора. 8.08.1952 р. Н. Хоменко»

«Полтавському музею від автора. 4.08.1976 р.»

Надія Костянтинівна підтримувала теплі дружні стосунки з полтавським літератором Олесем Юренком, який свого часу передав музею свій літературний та архівний фонд, в якому знайшли місце твори лубенської письменниці Надії Хоменко з дарчими написами автора:
                                                                                  «Олесю Юренку – поету-другу від автора. 9.12.1950 р. Надія Хоменко»
                                                                          «Поету і другу Олесю Юренку  від щирого серця. Прийми мою тоненьку струну до кобзи про полтавчан. 18.11.59 р.
                                                                                 Надія Хоменко. м. Лубни»
                                                                           «Юренку Олесю Степановичу    з щирістю на згадку. Надія Хоменко. 2.05.1973 р. м. Лубни»
                                                                           «Дорогому Олесю Степановичу Юренку – ровеснику і соратнику по перу з щирістю від автора.                                                                   Надія Хоменко. 19.12.1979 р.
                                                                            м. Лубни»

Підготувала Наталія Шумейко – ст. наукова співробітниця науково-дослідного відділу фондів

24 08 30 homenko