До річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського презентує виставку «Україна Переможе».
Рік запеклої боротьби, рік важких днів і ночей, рік болючих втрат, але й також рік сили, хоробрості та звитяги, та головне – віри у Перемогу!
Рік тому росія та білорусь розпочали військові навчання «Союзна рішучість-2022», під приводом яких рф стягували до українського кордону війська та техніку. Одночасно з цими маневрами Україна розпочала власні навчання «Заметіль-2022» із застосуванням безпілотників Bayrаktar, протитанкових ракетних установок Javelin та NLAW.
23 лютого відбулося засідання РНБО, яка рекомендувала Верховній раді ввести надзвичайний стан в Україні. Депутати ухвалили рішення лише після дев'ятої вечора. Режим НС ввели з 00 години 24 лютого: фактично він діяв лише кілька годин, оскільки вже вранці Рада вводила воєнний стан. Близько п'ятої ранку путін оголосив про початок «спеціальної військової операції» на Донбасі. Тоді ж по Україні було завдано перших ракетних ударів.
Україна вистояла, захищає себе і неодмінно переможе!
На виставці представлені елементи тактичного спорядження військових, нарукавні знаки полтавців, що служать у Збройних силах України, продукція укрпошти на військову тематику, тематичні марки та конверти, що ілюструють перші події широкомаштабного вторгнення: «Українська мрія», «Русскій воєнний корабль… !», «Гадяцького сафарі» тощо.
Цією виставкаю ми вшановуємо всіх тих, хто продовжує боротися за нашу свободу й висловлюємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє життя за світле майбутнє України.
Наші захисники, своєю упевненістю, рішучістю й хоробрістю здобули високий авторитет і довіру українського народу, а їх звитяга та гідність є прикладом для наслідування! Нехай Господь береже кожного українського воїна. Слава Збройним Силам України, Національній Гвардії України, Державній прикордонній службі України, Національній поліції, Державній службі України з надзвичайних ситуацій! Слава волонтерам, медикам, енергетикам та представникам десятків інших професійних та соціальних груп, що пліч-о-пліч боряться разом з військовими та допомагають Укаїні на шляху до перемоги. Слава Україні!
Ознайомитися з експозицією виставки можна у Полтавському музеї авіації і космонавтики з 17 лютого 2023 року по 13 березня 2023 року.

23 02 17 vystavka01

23 02 17 vystavka01

23 02 17 vystavka01

23 02 17 vystavka01