10 березня 2023 року в затишній залі Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка була відкрита виставка «Вкарбований у літопис Полтавщини (до 160 річчя з дня народження Володимира Вернадського)». Модератором заходу виступила завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Шиян.
З вітальним словом до учасників звернулися заступниця начальника управління, начальниця відділу розвитку туризму і музейної справи управління розвитку туризму, музейної справи та охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації − Лілія Федорченко та директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського − Олександр Супруненко.
У заході по вшануванню пам’яті видатного вченого взяли участь науковці, представники вищих навчальних закладів та наукових установ Полтавщини, музейники, педагоги, бібліотекарі, краєзнавці. На відкритті виставки прозвучали виступи Віктора Самородова, Володимира Губаря, Василя Магди, Людмили Ольховської.
Символічно, що дійство співпало з Шевченківськими днями. Творчість Тараса Шевченка займала особливе місце в житті Вернадського. Батько вченого був особисто знайомий з Тарасом Григоровичем. Шевченко став одним із найулюбленіших поетів Володимира Івановича. У домашній бібліотеці Вернадського були як твори самого Кобзаря, так і шевченкознавча література. На заході прозвучав вірш «Минають дні, минають ночі», який свого часу справив неймовірне враження на Володимира Вернадського. Поетичний твір виконала Софія Яремченко – учениця 6 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені В.Г. Короленка.
Українську народну пісню "Там, де Ятрань круто в'ється", що з захопленням слухав Володимир Іванович під час перебування в Шишаках, виконав лауреат Міжнародних конкурсів, викладач Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка − Руслан Христиченко, концертмейстер − Тетяна Сєрова.
З структурою та основними розділами створеної експозиції познайомила вернадистка, старша наукова співробітниця науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Світлана Кигим.
Матеріали виставки «Вкарбований у літопис Полтавщини (До 160-річчя з дня народження В.І. Вернадського)» висвітлюють діяльність вченого на Полтавщині. В експозиції презентовано унікальні експонати з Фонду академіка в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського: колекції зразків ґрунтів, гірських порід і мінералів, рукописи, листи-автографи, прижиттєві видання наукових праць, література про життя, наукову та організаторську діяльність вченого з дарчими написами авторів, спогади про перебування В. І. Вернадського і його родини на Полтавщині, твори мистецтва, фотовідбитки, матеріали про увічнення пам’яті вченого.
Виставка працює до 9 квітня 2023 року, з 9 до 17 години.
Запис на екскурсію за телефоном 0500304370.

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01

23 03 10 vernadskiy01