Як відомо, після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України одразу постало питання про ліквідацію радянської системи органів державної безпеки і створення нових державних інституцій, покликаних захистити суверенітет та вирішувати інші завдання у сфері забезпечени та її громадян, їх імена вічно житимуть в наших серцях!
Щиро дякуємо всім, хто присвятив себе безпеці нашої Батьківщини!ня національної безпеки.
Одним із перших кроків на цьому шляху стало створення комісії з розроблення Концепції органів державної безпеки України. Враховуючи її напрацювання, а також роботу Комісії Верховної Ради по реорганізації органів державної безпеки, 20 вересня 1991 року парламент ухвалив постанову «Про створення Служби національної безпеки України» (СНБ України).
25 березня 1992 року Верховна Рада прийняла Закон «Про Службу безпеки України» і подальша розбудова Служби відбувалась на достатньо чіткому правовому підґрунті.
В офіційному календарі професійних свят День служби безпеки з'явився за указом президента України в 2001 році.
Місія СБУ – безпека України та захист її громадян. Серед ключових напрямів діяльності Служби безпеки України: контррозвідка, захист національної державності, боротьба з тероризмом, захист інформаційної безпеки, охорона державної таємниці.
Вітаємо тих, хто стоїть на сторожі безпеки держави, працівників і ветеранів СБУ з професійним святом. Високим професіоналізмом, працездатністю, мужністю і відвагою Ви заслужили визнання і пошану. Бажаємо міцного здоров’я, миру і злагоди, благополуччя, натхнення, професійних успіхів! Нехай буде в безпеці наша держава і в благополуччі кожен громадянин. Висловлюємо Вам вдячність за сумлінне й самовіддане виконання вашого конституційного обов’язку, значний внесок у зміцнення національної безпеки, захист політичних, економічних і військових інтересів держави.
Пам'ятаємо героїв, які віддали життя, захищаючи інтереси Україн Україна переможе! Слава Україні! Героям Слава!

23 03 25 sbu