Міжнародний день птахів у світі відзначають 1 квітня. Саме в цей день у 1902 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, що проходила у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Щорічне відзначення Дня птахів має на меті привернути увагу людства до проблеми збереження пташиного різноманіття. Для збереження орнітофауни люди займаються підгодівлею птахів взимку, виготовляють штучні гніздівлі, проводять просвітницьку роботу. Також потрібна справа — спостереження та облік кількості видів і особин птахів у різних регіонах.
Цією весною співробітники відділу природи Музею продовжують спостереження за птахами. Станом на 1 квітня у місті Полтаві та околицях уже будують гнізда повзики, дятли, синиці, горобці, припутні. Із перелітних співочих птахів повернулися зяблики, жайворонки, шпаки, чаплі біла та сіра, вівчарик-ковалик, плиска біла, горихвістка чорна. Пощастило також спостерігати журавлиний ключ із 43 особин над дослідним полем. Цікаво, що досі тримаються на нашій території снігурі, які були помічені 28 березня за поїданням насіння ясена.
Варто хоч на 50 метрів заглибитися у Полтавський міський парк – і повітря навколо наче все заповнюється піснями. Співочий дрізд, зяблики, вільшанка — кожна пісня вирізняється з-поміж інших, і притому всі зливаються в один хор — неймовірно чудовий природний концерт. Заради такого задоволення уже варто докладати зусиль для збереження пташиного різноманіття.

Підготувала Олена Штитьова, науковий співробітник науково-дослідного експозиційного відділу природи ПКМВК.

23 04 01 ptahy01

23 04 01 ptahy01

23 04 01 ptahy01

23 04 01 ptahy01

23 04 01 ptahy01