У першу неділю квітня, починаючи з 1995 року, українці відзначають День геолога – свято працівників геології, геодезії та картографії.
Колектив Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського щиро вітає трудівників земних надр із професійним святом. Бажаємо міцного здоров'я, Перемоги, унікальних знахідок та нових відкриттів у дослідженні природних багатств України!
Для науковців нашого Музею стало доброю традицією щорічно відзначати День геолога тематичними заходами із залученням учнівської та студентської молоді. Цьогорічне свято музейники присвятили геологічним дослідженням Володимира Вернадського на Полтавщині. Локацією для проведення Дня геолога 2023 став Полтавський літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка, де нині розгорнута виставка «Вкарбований у літопис Полтавщини» (до 160-річчя з дня народження Володимира Вернадського). Участь у заході взяли студенти та викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Майбутні географи віртуально мандрували полтавськими шляхами геологічних досліджень Вернадського, знайомилися із унікальними об’єктами Кременчуччини, Лубенщини, Хорольщини, особливостями їх будови та розташування, сучасним станом тощо. Особливу зацікавленість в учасників викликали розповіді про «хорольське золото» та Гінцівську пізньопалеолітичну стоянку.
Другою частиною заходу стала екскурсія по виставці «Вкарбований у літопис Полтавщини», де екскурсанти познайомилися не лише з «місцевим» геологічним матеріалом, а й розглянули геологічні зразки з території Житомирщини та АР Крим, які у свій час досліджував Вернадський.
 День геолога 2023 став ще однією можливістю вшанувати академіка Володимира Вернадського та популяризувати його наукову спадщину музейними засобами.
Захід підготувала та провела завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олена Шиян.

23 04 02 geology01

23 04 02 geology01

23 04 02 geology01

23 04 02 geology01

23 04 02 geology01

23 04 02 geology01

23 04 02 geology01