У багатьох полтавських родинах зберігаються «керамічні скарби» – набори столового посуду, чайні сервізи, фігурки людей і тварин та інші предмети, виготовлені із порцеляни, фаянсу, керамічної маси. Практично усі вони родом із минулих, ще «радянських» часів і нині господарі поспішають замінити їх більш сучасними столовими предметами. У кращому випадку старий посуд та керамічні дрібнички продають на численних інтернет-аукціонах, у гіршому – просто викидають на смітник.
Нове життя такі предмети отримують у музеї. Практично усі вони презентують українське керамічне виробництво ХХ ст. і є справжніми раритетами, адже усі профільні підприємства галузі нині припинили своє існування.
Нещодавно фонд Музею поповнився чудовими зразками саме таких виробів. А дарувальником став сам директор закладу – Олександр Борисович Супруненко. В його родині зберігалися десертні та супні тарілки, чайні набори та багато інших цікавинок виробництва порцелянових заводів Києва, Полтави, Коростеня, Світловодська. Усі вони навіювали спогади про покійну маму пана Олександра – Євдокію Мефодіївну, що багато років працювала у Музеї.
Із численних нових надбань у переддень Великодня представляємо чудовий керамічний набір «Весняний», виконаний у традиціях народної кераміки і прикрашений ніжними гілочками-котиками верби.
Щиро дякуємо родині Супруненків за дарунок і запрошуємо усіх полтавців підтримати цей благородний вчинок.

23 04 07 posud