30 квітня відзначається професійне свято − День прикордонника України. Свято було встановлене з метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України та з урахуванням ролі Державної прикордонної служби України у боротьбі за незалежність країни.
Дата цього свята обрана не випадково: саме цього дня, у 1918 році, під час російсько-української війни, армія УНР вийшла на кордон України та встановила на ньому державні символи.
Прикордонники − одні з перших, хто стоїть на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності нашого суспільства. Їх подвигам і самовідданості присвячено не мало публікацій. Про їх героїзм і кмітливість ходять справжні легенди. У цих легендах зберігається вагома частка правди, яка просто взята з життя, їх буднів, історії, традицій і фактів, що мають місце бути.
Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року саме прикордонники першими зустріли окупантів на наших кордонах. Ці герої щодня дають відсіч агресору, мужньо боронять цілісність України та недоторканність рідної землі.
Ми вдячні всім, хто віддано і мужньо захищає нашу країну! Разом ми вистоїмо і обов’язково переможемо! Тому що захищаємо нашу землю, нашу Батьківщину. Перемога незабаром! Слава Україні! Героям Слава!
В ілюстрації використано фото Державної прикордонної служби України.

23 04 30 prykordonnyk