23 05 04 mykola

Вітаючи з 70-літтям, маємо за честь сказати, що для нас, музейників, дуже важливою є співпраця з Вами в царині дослідження взаємозв’язку культури та релігії на Полтавщині. Пам’ятаємо Ваші глибокі, виважені виступи на музейних конференціях, завжди цінували ваші думки й поради, схиляли в пошані голови перед вашими благословіннями…
В одній зі своїх проповідей Ви сказали: «Легко засмітити душу гріхами, а наслідки цього сміття дуже небезпечні: злоба, ненависть, зло, жорстокість та неправда приводять до духовного занепаду й духовної смерті…» Ви, отче, робите все для того, щоб просвітлити наші душі, наповнити наші серця миром, спокоєм і любов’ю.
Господь благословив Вас на  вічний подвижницький труд — словом Божим  підтримувати український народ, бути з ним в радості і в горі, вселяти віру, давати надію. Сьогодні, коли Україна-ненька бореться з жорстоким і підступним ворогом, підтримуєте наше славне воїнство, разом із парафіянами організовуєте та надаєте всебічну волонтерську допомогу. І робите це постійно та безкорисливо, за покликом власної душі, продовжуючи традиції славного, відомого колись на всю Зіньківщину, козацького роду Храпачів.
Справедливо, що Вашу мужність та старання високо цінують держава і церква: за заслуги перед УПЦ Київського патріархату та  заслуги у відродженні духовності в Україні маєте ордени Святого Архистратига Михаїла, Святого рівноапостольного князя фВолодимира, Святого Миколая Чудотворця, Святого Юрія Переможця, Христа Спасителя. А Президент України Указом від 22 липня 2008 року нагородив Вас орденом «За заслуги III cтупеня». Маєте також грамоти Полтавської обласної державної адміністрації, Народного Руху України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» й інші нагороди.
У книзі «Бог і Україна в серці моїм» Ви яскраво й наглядно описали своє життя. Хай продовження мирського шляху буде таким же достойним і світлим. Довголіття Вам, отче Миколаю, миру та добробуту.
ІЗ ЮВІЛЕЄМ, БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!