Ботанічне літо в Полтаві розпочалося з цвітіння робінії звичайної (білої акації). За багаторічними спостереженнями дерево вкривається запашними білими китицями наприкінці травня. До квіткового шоу кінця весни – початку літа долучаються і рослини дендропарку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського: сортові іриси, трав’янисті півонії, садовий жасмин, кольквіція чарівна та сортові вейгели.

У 2018 р. до 110-річчя побудови споруди Полтавського губернського земства, в якому зараз розміщується наш музей, насаджена алея із вейгели квітучої. Садивний матеріал подарував власник розсаднику «Осокор» з Оржицького району Андрій Бут, колишній випускник Полтавського державного аграрного університету. Рід вейгела налічує 15 видів і більше 100 гібридних форм. Його назвали на честь німецького ботаніка Крістіана Еренфріда фон Вайгеля (1748-1831). Прабатьками численних сортів стали вейгела квітуча і гібридна. Шляхом схрещування материнських рослин з вейгелою корейською були отримані рослини різної форми і висоти з різноманітними варіантами забарвлення листя та квітів. Природний ареал вейгели квітучої знаходиться у Північному та Північно-Східному Китаї і Кореї. В нашій колекції репрезентовано її чотири сорти: ’Брігелла’, 'Фоліс пурпуреус’, ’Вікторія’ та ’Варієгата’.

У меморіальному куточку на честь першого завідуючого музею Михайла Олеховського зараз квітує кольквіція чарівна. Рід кольквіція є монотипним, тобто включає лише один вид, що зустрічається у гірських районах Центрального Китаю. До Європи кольквіція потрапила в 1901 р. Родова назва дана їй на честь німецького ботаніка Ріхарда Кольквіца (1873-1956). Видова назва amabilis підкреслює неповторну красу чагарнику під час квітування, бо перекладається як чарівна, гарна, неперевершена. Кольквіція абсолютно непримхлива у культурі: відносно зимостійка, легко пристосовується до міських умов, без проблем переносить літню посуху.

Всіх бажаючих запрошуємо до дендропарку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. П’янкі аромати квітів, краса квітуючих інтродуцентів, цікаві екскурсії вам гарантовані! Поспішайте!

23 05 23 kvity01

23 05 23 kvity01

23 05 23 kvity01

23 05 23 kvity01

23 05 23 kvity01

23 05 23 kvity01

Підготувала Олена Халимон – старша наукова співробітниця ПКМВК