21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. Цей день — символ творення новітньої історії держави. Свято вказує на дві доленосні для українського народу події: Помаранчеву революцію, що відбулася 2004 року та Революцію гідності – 2013–2014 років. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи під час Революції гідності коштувало Україні багатьох життів патріотів.

Відзначення Дня Гідності та Свободи, 9-ї річниці Революції Гідності відбувається у цьому році, на жаль, в умовах війни, в умовах масштабної агресії росії. Теперішня війна — це новий Майдан, але вже в межах всієї країни, а Революція Гідності — то був перший переможний бій нинішньої війни. Гасло 21 листопада цього року: «Вистояли на Майдані — переможемо у війні». І ми не маємо морального права забути подвиги учасників Революції Гідності, учасників АТО, ООС і захисників, які відстоюють інтереси народу України в нелегкі часи сьогодення. Низько вклоняємось Героям Небесної Сотні й усім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі. Громадяни України вкотре доводять, що здатні на захист своїх прав, свобод та європейського вибору, навіть ціною власного життя.

Події Революції Гідності не пройшли осторонь Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Наші співробітники займаються активною збиральницькою роботою, щоб мати змогу в майбутньому донести до нащадків артефакти тодішніх подій. У фондах музею зберігаються щити з київського майдану, спорядження, агітаційні листівки, газети, які свідчать про події Революції Гідності.

До Полтавського краєзнавчого музеї імені Василя Кричевського у 2014 році, за участю екс-голови обласної ради Петра Ворони, було урочисто передано унікальний експонат — саморобний дерев′яний щит, яким Володимир Пономаренко захищався від беркутівців під час протестних акцій на вулиці Грушевського в Києві. Семикілограмовий щит Володимира Пономаренка, на якому майданівець власноруч намалював зображення Божої Матері та Ісуса та де поставили особисті підписи його побратими, займе достойне місце у майбутній експозиції, присвяченій революційним подіям в Україні 2013–2014 років.

Вітаємо всіх українців із Днем Гідності та Свободи, зичимо здоров’я, наснаги, віри та сили духу, патріотизму, спільної мети та успішної реалізації цілей, здійснення мрій, добробуту та родинної злагоди, мирного неба. Слава Україні! Слава її Героям!

23 11 21 svoboda