21 листопада вшановуємо пам’ять Героїв, які загинули на столичному Майдані під час Революції Гідності. Серед них і наші земляки: Ігор Сердюк, Андрій Черненко, Євген Случак, Петро Гаджа та Іван Пантелєєв (рок-музикант з Краматорська, який записався на Майдані у Києві як житель Кременчука). Полягли вони під час кривавих протистоянь, хтось від кулі снайпера, а хтось від пострілу в обличчя впритул…

Усі загиблі удостоєні найвищої нагороди нашої держави — звання Героя України, а Православна Церква України нагородила їх медаллю «За жертовність і любов до України» — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності. На Полтавщині поховані двоє Героїв: Сердюк Ігор (м. Кременчук) та Черненко Андрій (с. Слободо-Петрівка Гребінківської громади).

У м. Кременчук Полтавської області увічнена пам’ять Ігоря Сердюка та Євгена Случака на пам’ятному знаку «Героям Небесної Сотні», який встановили 23 червня 2015 р. у сквері ім. О. Бабаєва. На будинку по вул. Першотравневій, 14, де мешкав Ігор Сердюк, 3 листопада 2014 р. встановлена меморіальна дошка. Також дошка була встановлена на школі № 18, де він навчався. У 2016 розпорядженням міського голови вулицю Жовтневу було перейменовано на вулицю Ігоря Сердюка. 20 лютого 2020 р. під час меморіальних заходів, присвячених Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні, на розі вулиць Небесної Сотні та Ігоря Сердюка, було відкрито барельєф на честь Героя України Ігоря Сердюка. Автор — кременчуцький скульптор, викладач Кременчуцької художньої школи ім. О. Д. Литовченка Володимир Максименко.

Також на Полтавщині, у с. Бутенки Білицької громади, на фасаді загальноосвітньої школи у березні 2017 р. встановлена меморіальна дошка на честь випускника 1981 року Петра Гаджі.

У м. Київ встановлені дошки на будинках, у яких проживали Герої – по вул. Великій Васильківській, 114, де проживав Андрій Черненко, та по вул. Преображенській, 27, де мешкав Петро Гаджа.

На жаль, у 2013–2014 рр. боротьба не скінчилась. Нині Збройні Сили України продовжують виборювати нашу Гідність і Свободу в боях із ворогом.

Вистояли на Майдані — переможемо у війні!

23 11 21 memory01

23 11 21 memory01

23 11 21 memory01

23 11 21 memory01