21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
До Дня Гідності та Свободи у Полтавській обласній філармонії, за сприяння Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського презентує виставку «Героїзм і велич Майдану». Метою виставки та відзначенням пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
На виставці представлені артефакти тих доленосних подій. Одним з експонатів є саморобний дерев’яний щит Володимира Пономаренка, яким він захищався від беркутівців під час протестних акцій на вулиці Грушевського в Києві. На семикілограмовому щиті майданівець власноруч намалював зображення Божої Матері та Ісуса, поруч із зображеннями особисті підписи його побратимів. Представлена також інформаційна дошка з полтавського майдану, на якій розміщені агітаційні листівки та різна корисна інформація для майданівців: розклад мітингів, правила поводження на майдані тощо.
На виставці світлини з полтавського та київського майданів, бруківка, яку активісти Євромайдану використовували у сутичках з силовиками та гільзи від куль як нагадування про ті страшні події.
Цією виставкаю ми вшановуємо і всіх тих, хто і зараз продовжує боротися за нашу свободу та гідність й висловлюємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє життя за світле майбутнє України.
Зараз наші захисники, своєю упевненістю, рішучістю й хоробрістю здобули високий авторитет і довіру українського народу, а їх звитяга та гідність є прикладом для наслідування! Слава Україні! Героям Слава!

23 11 21 maydan01

23 11 21 maydan01

23 11 21 maydan01

23 11 21 maydan01

23 11 21 maydan01

23 11 21 maydan01

23 11 21 maydan01