Кожного року, 5 грудня, у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера, присвячений особам, що займаються волонтерством добровільно та безкорисливо. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття, а сьогодні визнаний на рівні держави та регламентується Законом України «Про волонтерську діяльність».

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Це не робота, а справжнє покликання.

З новою силою запрацювало волонтерство в нашій країні під час революції Гідності, бойових дій на Сході та в умовах повномасштабної війни, яка змінила світогляд не лише українців, а й жителів усіх країн світу.
Особливо актуальним це свято є сьогодні, адже на плечах волонтерів лежить неабияка допомога та відповідальність. В умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям.

Шукають по всьому світу бронежилети, дрони та тепловізори для захисників, купують байрактари та супутники для української армії, плетуть маскувальні сітки, готують тонни смачної їжі та відвозять на передову, знаходять потрібні ліки, здають кров пораненим… І це лише частинка того, чим щодня займаються українські волонтери.

Окремим напрямком роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського є співпраця з волонтерською організацією нашого міста – Полтавським батальйоном небайдужих. Саме завдяки їм фонд нашого музею доповнюється різноманітними експонатами на військову тематику: це маскувальні сітки, окопні свічки та інші необхідні речі, які виготовляють волонтери цієї організації для захисників.

Дякуємо всім, хто допомагає нашій країні, за вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу! Бажаємо усім вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі! Разом до перемоги!

23 12 05 volontery