Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, що полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

В Україні з 1999 року Вогонь, що уособлює мир, любов та добро і духовно об'єднує всіх українців, поширюють пластуни — українські скаути. Щороку вони передають Вифлеємський Вогонь Миру громадам міст, лікарням, школам, сиротинцям, державним установам.

Акцію започатковано 1986 року австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Ґрюнвальд.

До Європи Вогонь з Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки так званою «скаутською естафетою» цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня Вогонь потрапляє і в Україну.
На відзначення 20-ї річниці із часу заснування акції група з 16 пластунів 24 грудня 2006 року разом з Вифлеємським Вогнем Миру піднялася на найвищу вершину України — Говерлу. Там пластуни прикріпили до хреста, встановленого на горі, лампадку з Вифлеємським Вогнем та пояснювальну табличку. Цю акцію було повторено і наступного, 2007 року. Тоді до пластунів приєдналися друзі та львівські журналісти. Акція підняття Вифлеємського вогню миру на Говерлу стала щорічною традицією і продовжується до нашого часу.

23 грудня 2007 року вперше відбулася передача Вогню на українсько-молдовському кордоні — пластуни запалили лампадки молдавським скаутам на митному переході у Чернівецькій області. У грудні 2009 року делегація Пласту привезла Вогонь українським громадам Литви, Латвії та Естонії. Передача Вогню відбувалася в українських церквах Вільнюса, Єлгави, Таллінна.

Українські скаути передають Вифлеємський Вогонь Миру в усі свої осередки — від Закарпаття до Донеччини.
21 грудня 2013 року після молитви за Україну Вогонь доставили учасникам Євромайдану, чим підтримали мітингувальників.
З початком російсько-української війни пластуни щороку передають Вифлеємський Вогонь Миру та різдвяні подарунки захисникам у зону бойових дій, прифронтові міста, військові шпиталі, на блокпости.

Для учасників Пласту стало гарною традицією доставляти щороку Вифлеємський Вогонь Миру до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Президенту України, міністерствам та іншим державним установам. У грудні 2018 року пластуни вручили символічний Вогонь митрополиту Епіфанію.

Цьогоріч 10 грудня Віфлеємський Вогонь в Україну привезли словацькі скаути і передали пластунам у храмі Ужгорода, звідти він потрапив до Києва, де у Софійському соборі його отримали військові та волонтери. Потім з вокзалу столиці 14 нічних поїздів доставили Віфлеємський Вогонь Миру на 24 вокзали країни, у тому числі Краматорськ, Покровськ, Ізюм. У Полтаві його зустріли 11 грудня на Київському вокзалі. Всі охочі отримали Вогник 17 грудня у Свято-Успенському соборі.

Вифлеємський Вогонь Миру як світло любові, тепла, злагоди і сподівання на краще майбутнє мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

23 12 21 plast