Книга, яка щойно побачила світ у харківському видавництві «Майдан». підготовлена Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського за матеріалами Всеукраїнської наукової конференції «Наукова спадщина історика Віктора Ревегука (1938 – 2019)» (м. Полтава, 2 травня 2023 р.), на відзначення 85-ліття відомого полтавського історика, краєзнавця, педагога та громадського діяча. Видання підкреслює вагому роль науковця у дослідженні минулого Полтавського краю, його роль у становленні сучасних уявлень про перебіг подій на Полтавщині за Новітньої епохи, зокрема, напередодні і в час Української революції 1917 – 1923 рр., руху опору на селі більшовикам, за Другої світової війни тощо.

До збірника ввійшли праці шанувальників, приятелів та учнів науковця, які працюють у царинах історії, краєзнавства, музейної справи, виховання молоді, на науковій і громадській ниві.

З-поміж 45-ти авторів – доктори, кандидати історичних, філологічних, економічних та географічних наук, викладачі вищої школи, музейні працівники, краєзнавці, серед яких 9 професорів, 9 кандидатів наук, 4 заслужених працівника освіти, науки і культури. З найбільш відомих – професори Людмила Бабенко, Тетяна Беценко, Владислав Верстюк, Ганна Капустян, Алла Киридон, Ігор Козюра, Валентин Крисаченко, Ірина Петренко, Роман Сітарчук та інші з науковці з Києва, Полтави, Сум, Кременчука, Полтавської та Харківської областей.

Книга видана за безпосереднього сприяння Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації та Полтавської обласної ради. Крім центральних наукових і обласних бібліотек, надійде до книгозбірень вишів, музеїв, централізованих районних бібліотечних осередків, також до Кременчука та рідного В. Я. Ревегукові м. Гадяча.

Презентація відбудеться 10 січня 2024 р. о 15:00 за адресою вул. Шевченка, 5 (Полтавська районна рада).

24 01 09 reveguk