13 січня святкує День народження Герой України, лауреатка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать», Тетяна Михайлівна Корост.

Тетяна Корост присвятила своє життя розвитку сільського господарства Полтавщини і отримала державне визнання за високий професіоналізм, відданість хліборобській праці, вклад у розбудову сільської інфраструктури Котелевського району заради гідного життя людей на власній землі.
Можливо, секрет професійної наснаги Героя України криється в настанові, яку отримала вона від своїх батьків в дитинстві і потім переповідала своїм дітям: «…тільки праця, яку ми кожен вкладаємо у свій добробут, зробить нас щасливими, зробить нам життя заможніше, і так ми усі виховувались, так жили…» Не дивно, що дівчинка з мальовничого с. Березова Лука Гадяцького району на Полтавщині вирішила обрати хліборобську справу і після закінчення Полтавського сільськогосподарського технікуму, у 1973 р., отримала направлення до Котелевського району. В місцевому колгоспі «Маяк» спочатку набувала досвіду як агроном-хімік, потім агроном з кормовиробництва, працювала бухгалтером, була призначена заступником головного агронома, а пізніше отримала посаду головного агронома. Роки набуття професійного досвіду сформували в майбутньої керівниці агрофірми «Маяк» особисті відносини із землею, які вона відкрито висловлювала, говорячи про реформування аграрного сектору: «Нині головне — аби вона не виродилася. Значить, треба її берегти, дбати про підвищення родючості грунтів, збільшувати частку органічної поживи, боротися з ерозією... Бо не кадастровий номер головне в землі, а її продуктивність, родючість».

Від бригадира овочевої бригади до директора ТОВ «Агрофірма «Маяк» Котелевського району, голови Котелевської районної державної адміністрації, депутата Полтавської облради чотирьох скликань – дорога кар'єрних звершень Тетяни Корост, побудована на подоланні складних випробувань на зламі історичних епох, боротьбі за збереження землі для людей.

Незважаючи на складні умови роботи у період воєнного стану Тетяна Михайлівна докладає великих зусиль на поліпшення умов життя мешканців Котелевського краю. Особлива увага сьогодні приділяється безпеці людей та створенню гідних умов життя для тимчасово переміщених осіб. Котелевська громада приєдналася до проекту «Поліцейський офіцер громади», продовжує участь у пілотному українсько-швейцарському проекті «Діємо для здоров'я». В грудні 2023 р. у форматі відкритого діалогу в рамках проекту «Вона може – розширення прав і можливостей жінок в українських громадах» відбулося плідне спілкування дівчат-лідерок учнівського самоврядування місцевих загальноосвітніх навчальних закладів з керівництвом громади. Можливо, під час таких спілкувань, Тетяна Михайлівна визначає потенційні можливості майбутніх керівних кадрів.

Маємо надію, що наступне покоління спеціалістів використає шанс перейняти вміння розуміти потреби людей, досвід та знання Героя України – Тетяни Михайлівни Корост.

Полтавський краєзнавчий музей зберігає предмети, пов'язані з ім'ям славетної землячки, та бажає шановній Тетяні Михайлівні миру, здоров'я, успіху у всіх починаннях!

24 01 13 korost