Відсьогодні рішенням Котелевської громади про перейменування вулиць та провулків населених пунктів громади одна із вулиць села Більськ носитиме ім’я відомого дослідника доби раннього залізного віку Лівобережного лісостепу України та Полтавщини — археолога, краєзнавця, кандидата історичних наук, доцента Петра Якимовича Гавриша (7.03.1956 – 25.10.2018), який плідно співпрацював із Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського, брав участь у наукових конференціях, семінарах, круглих столах, презентаціях наукових видань. У фондах музею зберігаються колекції з його археологічних розкопок.

 

Народився 1956 р. в Більську колишнього Котелевського району на Полтавщині. Навчався у Більській та Котелевській середніх школах. У Харківському державному (нині – національний) університеті імені В. Н. Каразіна на історичному факультеті здобув вищу освіту. Кандидат історичних наук (1996 р.), доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, де впродовж 1983–2018 років викладав археологію та історію на історичному факультеті, здійснював польові археологічні дослідження на території Полтавської і Сумської областей.

У науковому доробку Петра Якимовича – понад 100 праць, монографія, 3 науково-популярні книги з археології, етнографії й історичного краєзнавства Полтавщини, 2 книги-дослідження про Більське городище (стародавнє місто Гелон) – визначної археологічної пам’ятки раннього залізного віку (VIII – III ст. до н. е.).

Науковці музею вдячні Котелевській територіальній громаді за достойне пошанування пам’яті свого земляка і нашого колеги.

24 01 19 gavrysh