Міжнародний день освіти був офіційно встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 3 грудня 2018 року (резолюція A/RES/73/25) в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія.

Ідею африканської країни підтримали 58 держав-членів конференції. Було складено відповідну резолюцію на підтримку якісної рівноцінної освіти, яка була б доступна для кожної людини незалежно від її національності, статі та соціального стану. В засадах ООН вказано, що кожна людина повинна мати доступ до якісної освіти. Освіта допомагає людині стати грамотною, отримати впевненість у собі, забезпечити добробут для себе та своєї родини в майбутньому.

Вперше світова спільнота відзначала цей день 24 січня 2019 року. Освіта – це не просто можливість, а право кожної людини. Всі люди на Землі повинні мати можливість на отримання цього суспільного блага, а відповідальність за надання такої можливості лежить на державі та державних структурах. Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Основна його мета – підкреслити важливість освіти в глобальному контексті та привернути увагу до необхідності забезпечення якісної освіти для всіх.

Міжнародний день освіти є святом, призначеним для вшанування ролі та значущості освіти у суспільстві. Цей день є нагадуванням про те, що кожна людина має право на якісну освіту, яка відіграє ключову роль у розвитку суспільства, сприяє економічному зростанню та сприяє сталому розвитку.

Низький уклін освітянам, які своєю невтомною працею сприяють удосконаленню якісної та доступної освіти для кожної дитини, учня, студента. Ви робите значний внесок у розвиток демократичної України, формуючи нове покоління її громадян, адже освічені люди — це фундамент процвітаючої держави!

Зичимо всім вам міцного здоров’я, наснаги, щастя, добробуту і нових звершень в ім’я Української держави. Слава Україні!

24 01 24 osvita