Велику увагу він приділяв малюнковому або піктографічному письму, в якому поняття та їхні зв’язки передаються за допомогою зорових образів, фігур, схем, спрощених та узагальнених зображень.
Коргунівські писанки прикрашені складними орнаментальними композиціями, в яких кожен елемент має свій сакральний зміст: «трикутники» – символ вогню, води, повітря (або Отець, Син, святий Дух), «Х» також означає вогонь; «ромб у ромбі» – родюче поле; фігура у вигляді великого трикутника, в якому вміщені менші трикутники означає місце моління – Церкву; «кривульки та гачкуваті хвильки» – знаки Початку та Кінця, Вічності; «восьмикутні зірки» – символ Бога. Майстер зберіг у своїх виробах і символізм кольорів! Вони різнобарвні, що означає родинне щастя, мир, добробут. Призначення чорного кольору тла – виявляти силу інших кольорів, так само, як у житті темрява дає змогу зрозуміти, що таке світло. Він уособлює нескінченність життя людини, продовження буття після смерті. Червона фарба символізує добро, радість життя, для молодих – надію на щасливий шлюб. Саме червоне яйце є головним символом Воскресіння, жертовності і небесного вогню. Жовтий – означає радість, надію, тепло, урожай і завжди споріднений із солярними символами.
Філігранна робота майстра завжди була взірцевою, неважливо – чи це різьблена дерев’яна ваза, чи витончена орнаментована писанка!
Підготувала Людмила Чеботарьова – завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів.