Ідея пам’ятної дати, яка б вшановувала борців-героїв, зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року.
Сьогодні ми вшановуємо тих, хто несе в собі дух сміливості, жертовності та патріотизму. Таких героїв поміж нас багато, в різних куточках країни. Вони захищають нашу державу, нашу свободу та незалежність. Це воїни на передовій, які з ризиком для власного життя борються за мир і безпеку наших родин. Це волонтери, які невпинно допомагають військовим, надаючи необхідну підтримку та допомогу. Це медики, які рятують життя і лікують поранених.
До Дня Героїв у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського на виставці «Війна впритул. 2024» з’явилась композиція із двох розписаних тубусів від картузного метального заряду М119А2 до 155-мм гарматного пострілу та гільза від 203-мм гарматного пострілу.
На центральному тубусі зображено синьо-жовте тло, що символізує українське небо та поле пшениці. Головною частиною розпису є герб УНР, автор якого Василь Григорович Кричевський. Сучасний символ України на 95 % збігається із тризубом Української Народної Республіки.
Із лівої сторони тубус на якому зображені захисники, які боронять Україну від рашистських загарбників. Наші герої стоять на фоні темних хмар, але їх перекриває синьо-жовтий прапор свободи та напис «Слава Україні! Героям Слава!».
Із правого боку стоїть патріотична гільза, де намальована дівчина-українка, яка символізує нашу державу. Своїм проникливим поглядом зелених очей, вона немов каже: «Тікай, враже, з української землі, якщо не втечеш – загинеш!»
Також в цей день відбувся показ триптиху «Україна Переможе», авторка Тетяна Ваценко. Як говорить сама майстриня: – «Ідея задуму для триптиху прийшла швидко, але втілення далося дуже болісно та складно. Бо біль та спомини знову і знову проходили через мої душу та серце».
На центральній частині колажу зображений Воїн-Янгол – символ ЗСУ. За плечима у нього постають пращури-охоронці українського роду – від старослов’янських богів до козаків-характерників – символу незламного українського роду.
Головним та доволі несподіваним творчим задумом у колажах «Ці очі Бачили війну» та «Діти війни» стали вмонтовані дзеркала із витинанковими янголами, які оплакують страждання дітей та загиблих воїнів. У тих дзеркалах можна побачити не лише власне відображення, а і ту війну, яку кожен із нас відчуває та емоційно сприймає. Глибоке відчуття болю пронизує наскрізно через дзеркало і перетворюється у неймовірно сильний Дух, який передається нам усім.
Гільза, тубуси і триптих «Україна Переможе» презентовані вперше на виставці «Війна впритул. 2024» для відвідувачів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
Ми дякуємо Героям за те, що вони захищають нас, наших рідних та близьких, нашу Україну, її цілісність та недоторканість і гідність. Нехай Господь єднає Україну в мирі та злагоді! Нехай янголи оберігають Героїв від небезпеки і повертають живими додому з Перемогою. Слава Україні! Героям Слава!