Дослідник давньоруської історії та археології, походження історичної назви України, безпосередній учасник вивчення ряду слов'яно-руських пам'яток Полтавщини і Поворскля, контактів давньоруського населення зі степовиками, дієво причетний до визнання 1100-річного віку Полтави за результатами археологічних досліджень. Він – учасник багатьох наукових конференцій, проведених у Полтаві, Лубнах, Горішніх Плавнях, член редакційних колегій низки наукових видань – не тільки загальноукраїнських, а й відомих полтавських, зокрема "Археологічного літопису Лівобережної України", "Старожитностей Лівобережного Подніпров'я", рецензент ряду випусків щорічника Полтавського краєзнавчого музею і збірників праць Центру охорони та досліджень пам'яток археології Полтавської обласної ради, відповідальний редактор ряду монографічних досліджень археологів-полтавців. Все це складає важливий внесок ювіляра до скарбниці історії нашого краю.
До речі, до попередньої річниці Олександра Петровича у Полтаві побачив світ бібліографічний покажчик наукових набутків вченого.
Бажаючи ювіляру щастя, здоров'я, сповнення прагнень і бажань, виходу в світ чергових наукових праць, науковці музею щиро приєднується до переповнюючих соціальні мережі вітань колег та учнів!
Многая літа!