На початку серпня 2015 року в етномистецькій експозиції «Народний побут. Народне мистецтво» відкрилася виставка «Феєрія глиняних образів Василя Омеляненка» до 90-ліття від дня народження.

Василь Онуфрійович Омеляненко (нар. 3.08.1925) – український народний гончар з Опішного. Заслужений майстер народної творчості України (1976), лауреат премії імені Данила Щербаківського (1995), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1999). Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1998) та Національної спілки художників України (1971), найстарший гончар Полтавщини.

Ліпити з глини почав із дитинства. До війни отримав семирічну освіту, а середню здобував уже після – у вечірній школі. З 1950 року працював на заводі «Художній керамік». 35 років життя і художньої творчості були тісно пов'язані з цим підприємством.

Його вироби репрезентували українське мистецтво на виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Югославії, Польщі, США, Норвегії, Великобританії та інших країнах світу. Твори В.Омеляненка займають гідне місце в престижних музейних зібраннях України і Європи. Унікальною є робота «Лев при двох головах» (1997), виготовлена до Першого регіонального симпозіуму керамічної скульптури «Поезія гончарства на майданах і парках України» в Опішному.

Збірка Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського нараховує 220 робіт майстра: мала пластика, сюжетні композиції, фігурні посудини, монументальні декоративні зооморфні скульптури.

І нині В.О.Омеляненко не припиняє працювати. Входить до складу наглядової ради Національного музею-заповідника українського гончарства.